ALLERSLEV

  

Fredag den 30. april 2021

Kl. 10.00

Victoria Kamilla Eichhorn Hansen
Mathilde Stage Halfeld
Zophia Louise Mårtensen
Sofie Sander Rasmussen
Marie-Louise Udsen-Lundstedt
Silje Kristine Brandt 
Simon Sander Rasmussen
 
Kl. 11.00
 
Malte Lund Larsen
William Green Dilling
Alberte Vessel Mondrup
Benedicte Marie Hauberg Kotewitz
Ingrid-Marie Bagge Larsen
Nanna Marie Jacobsen
Hannah Gram Rodenkam Simonsen
Rosa Berg Heeholm Sønderstrup
Ida-Marie Egefeld Schimming
 
 
Kl. 12.00
 
Fiona Bjørn Holm
 
Gustav Haahr Kassebeer
Magnus Bruus Petersen
Frederik Rye Kaaber
Elias Khag Nielsen
Victor Storm Normann Lassen
Erik Lægaard
Alexander Dan Lundsby
 
Kl. 13.00
 
Emil Engom Høyer-Kruse
 
 
Mathilde Filtenborg
Kira Westergaard Davies
Anton Wolff Korsskov
Tobias Fuglsang Svendsen
Hjalte Koch Bach Nielsen
Thomas Michael Brixtofte
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Konfirmand Nyt

 
Der er nu åbent for tilmelding til konfirmation i 2021

- Allerslev kirke fredag den 30. april (Store Bededag) 2021
- Osted kirke torsdag den 13. maj (Kr. Himmelfartsdag) 2021.

Tilmelding sker ved at rette henvendelse til kirkekontoret på teol@km.dk, som herefter sender tilmeldingsskema. Når skemaet er udfyldt og returneret til kirkekontoret, er tilmeldingen gennemført.

Ligeledes udsendes der i løbet af foråret info på skolernes intranet vedr. konfirmationen.


Kommende konfirmationsdatoer:
 
2021 Allerslev 30. april (Store Bededag) - Osted 13. maj (Kristi Himmelfartsdag)
 
2022 Osted 13. maj (Store Bededag) - Allerslev 26. maj (Kristi Himmelfartsdag)
 
2023 Allerslev 5. maj (Store Bededag) - Osted 18. maj (Kristi Himmelfartsdag)
 
2024 Osted 26. april (Store Bededag) - Allerslev 9. maj (Kristi Himmelfartsdag) 
 
2025 Allerslev 16. maj (Store Bededag) - Osted 29. maj (Kristi Himmelfartsdag)
_______________________________________________________________________________
  
 
 
 
OSTED KIRKE
 
Torsdag den 13. maj 2021
 
Kl. 10.00
 
Valdemar Kenta Morimoto Gebel
 
 
Kl. 11.00
 
Nikolaj Brandt
Niklas Brandt
Sara Kammersgaard
Alberte Ringvad
Nikolai Alexander Touborg Pellett
Oliver Krarup Bach
Zilas Aredal Jensen
 
 
Kl. 12.00
 
André Christiansen Thaysen
Matilde Lillelund Blomberg
Daniel Hallerup Jalris
Liva Maria Korsgaard
Chili Høgenhaug Raasthøj
Emma Lohmann Andersen
Valdemar Kenta Morimoto Gebel