ALLERSLEV

 

Lørdag den 8. august 2020 kl. 12.30

Hjalte Hartø Trojahn og Emil Overgaard Rosentjørn

 

Lørdag den 12. september 2020

Kl. 10.00

Halfdan Ulrik Engvang Mortensen
Kristian Vedsmand
Gustav Egholm Nielsen
Kaisa Klarskov Braae
Hjalte Louis Kryger
Andrea Nordstrøm Alstrup
Alberte Trytek Rasmussen
Johanne Kjærgaard Bach
Josefine Birch
 
 
Kl. 12.00
 
Jasmin Lykke Ingemann
Carl-Emil Westergaard Echardt
Valdemar Heeholm Sjølund
Rose-Amalie Krogh Tøttrup
Maria Kamper Rietz
Hans Christian Fabricius Kamp Johannsen
Filip Nickolai Svanehøj
Silje-Olivia Schmidt Holmbjerg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Konfirmand Nyt

 
Der er nu åbent for tilmelding til konfirmation i 2021

- Allerslev kirke fredag den 30. april (Store Bededag) 2021
- Osted kirke torsdag den 13. maj (Kr. Himmelfartsdag) 2021.

Tilmelding sker ved at rette henvendelse til kirkekontoret på teol@km.dk, som herefter sender tilmeldingsskema. Når skemaet er udfyldt og returneret til kirkekontoret, er tilmeldingen gennemført.

Ligeledes udsendes der i løbet af foråret info på skolernes intranet vedr. konfirmationen.

Der afholdes konfirmandINTRO for alle tilmeldte konfirmander og deres forældre

- Søndag den 6. september 2020 kl. 10.30 i Osted kirke og i Stalden
- Søndag den 13. september 2020 kl. 10.30 i Allerslev kirke og i Munkehuset.
Kommende konfirmationsdatoer:

2020 Osted 5. september - Allerslev 12. september
 
2021 Allerslev 30. april (Store Bededag) - Osted 13. maj (Kristi Himmelfartsdag)
 
2022 Osted 13. maj (Store Bededag) - Allerslev 26. maj (Kristi Himmelfartsdag)
 
2023 Allerslev 5. maj (Store Bededag) - Osted 18. maj (Kristi Himmelfartsdag)
 
2024 Osted 26. april (Store Bededag) - Allerslev 9. maj (Kristi Himmelfartsdag) 
 
2025 Allerslev 16. maj (Store Bededag) - Osted 29. maj (Kristi Himmelfartsdag)
_______________________________________________________________________________
  
 
 
 
OSTED KIRKE
 
Lørdag den 5. september 2020
 
Kl. 10.00
 
Gustav Petersen
Emma Tilde Sørensen
Mie Volke Holte
William Fabricius Hansen
Oliver Pouret-Frydendal 
Marcus Leon Jensen
Matias Schou Efraimsen
Lucas Arendal Jensen
Mads Bruhn Kristensen
 
Kl. 12.00
 
Noah Lund Bruun Henriksen
Natalie Nygaard
Victoria Sommer
Emilie Sofie Jørgensen
Cecilie Blinkes Nielsen
Laura Astrid Andersen
Kimvalentin Simon Skovbølling Hansen
Denis Jankov