ALLERSLEV

Fredag den 30. april 2021

Kl. 10.00

Silje Kristine Brandt 
Victoria Kamilla Eichhorn Hansen
 
Kl. 11.00
 
Ida-Marie Egefeld Schimming
 
Kl. 12.00
 
Victor Storm Normann Lassen
 
 
Lørdag den 4. september 2021
 
Ingrid-Marie Bagge Larsen 
Mathilde Stage Halfeld
 
Kl. 10.00
 
Carl Vedsmand
Peter Vedsmand
Zophia Louise Mårtensen
Sofie Sander Rasmussen
Simon Sander Jacobsen
Marie-Louise Udsen-Lundstedt
Erik Lægaard
 
Kl. 11.00
 
Thomas Michael Brixtofte
William Green Dilling
Alberte Vessel Mondrup
Benedicte Marie Hauberg Kotewitz
Mathilde Filtenborg
Hjalte Koch Bach Nielsen
Hannah Gram Rodenkamp Simonsen
Rosa Berg Heeholm Sønderstrup
 
Kl. 12.00
 
Alexander Dan Lundsby 
Frederik Rye Kaaber
Emil Engom Høyer-Kruse
Tobias Fuglsang Svendsen
Gustav Haahr Kassebeer
Fiona Bjørn Holm
Magnus Bruus Petersen
Kiera Westergaard Davies
Nanna Marie Jacobsen
Malthe Lund Larsen
Anton Wolff Korsskov
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Konfirmand Nyt

Kommende konfirmationsdatoer:
 
2021 Allerslev 30. april (Store Bededag) ell. 4. september -
         Osted 13. maj (Kristi Himmelfartsdag) ell. 11. september
                
2022 Osted 13. maj (Store Bededag) - Allerslev 26. maj (Kristi Himmelfartsdag)
 
2023 Allerslev 5. maj (Store Bededag) - Osted 18. maj (Kristi Himmelfartsdag)
 
2024 Osted 26. april (Store Bededag) - Allerslev 9. maj (Kristi Himmelfartsdag) 
 
2025 Allerslev 16. maj (Store Bededag) - Osted 29. maj (Kristi Himmelfartsdag)
_______________________________________________________________________________
  
 
 
 
OSTED KIRKE
 
Torsdag den 13. maj 2021
 
Kl. 11.00
 
Nikolaj Brandt
Niklas Brandt
Alberte Ringvad
Oliver Krarup Bach
 
Kl. 12.00
 
Liva Maria Korsgaard
 
 
 
Lørdag den 11. september
 
Kl. 10.00
 
Sara Kammersgaard
Mathilde Lillelund Blomberg
 
Kl.12.00
 
André Christiansen Thaysen 
Zilas Arendal Jensen
 
--------------------------------------------
Daniel Jalris Hallerup
Emma Lohman Andersen
Nikolai Alexander Touborg Pellett 
Pigeholdet i Allerslev - i to udgaver