Konfirmand Nyt

Kommende konfirmationsdatoer:

2018 Osted 27. april (Store Bededag) - Allerslev 10. maj (Kristi Himmelfartsdag)

2019 Allerslev 17. maj (Store Bededag) - Osted 30. maj (Kristi Himmelfartsdag)

2020 Osted 8. maj (Store Bededag) - Allerslev 21. maj (Kristi Himmelfartsdag)
_______________________________________________________________________________
 
Næste undervisningsgang er:
 
 - onsdag den 1. november kl. 14.45 i Stalden (Osted)
 - torsdag den 2. november kl. 14.15 i Munkehuset (Allerslev hold A).
 
Konfirmandforældreudvalget består af:
 
 - Helle Lohmann Andersen (Osted)
 - Jeanette Sloth Lave Andersen (Osted)
 - Ditte Tøttrup (Allerslev)
 - Lars Ulrik Mortensen (Allerslev)
 - Connie B. Jensen (Allerslev menighedsråds børne-unge-udvalg) 
 - Gitte Jansen (Osted menighedsråds børne-unge-udvalg)
 - Marianne K. Hansen (Osted menighedsråds børne-unge-udvalg)
 - Torsten Dam-Jensen (sognepræst).
________________________________________________________________
 
Osted-holdet 2017/18 (konf. 27. april 2018 kl. 10.30)
 
Julie Lohmann Andersen
Cathrine Birch
Cecilie Juul Clausen
Anastasia Hallerup Jalris
Naomi Juul Kelly
Björk Isabel Birch Pedersen
Rosa Marie Tvedt Petersen
 
Simon Sloth Lave Andersen
Sebastian Sefu Skytte Christensen
Anders Jørgensen
Christian Frank Ellegård Jørgensen
Alex Hein Kammersgaard
Thomas Ethan Touborg Pellett
Mads Schmedes Schaar
Jonas
 
 
Allerslev-holdet (konf. 10. maj 2018 kl. 10.00 eller 12.00)
 
Hold A:
 
Berta Carlsen (kl. 12.00)
Emma Kjær Christensen (kl. 12.00)
Liva Marie Jacobsen (kl. 10.00)
Christina Glam Jørgensen (kl. 10.00)
Rose Sofie Steener Olsen (kl. 10.00)
Elin Kræmer Pedersen
Anna Lund Pihl (kl. 12.00)
Silje Alva Dehn Stuedahl (kl. 12.00)
Freja Marie Kamp Venzel (kl. 10.00)
Mille Wehner (kl. 10.00)
 + 1
 
Hold B:
 
Jakob Koldborg Andersen
Victor Emil Antonsen (kl. 12.00)
Niklas Rastad Kock (kl. 12.00)
Oscar Kristian Kjærulff Knudsen
Hans-Christian Bagge Larsen (kl. 10.00)
Matthias Vessel Mondrup (kl. 12.00)
Johan Engvang Mortensen (kl. 10.00)
Emil Normann Nørhave (kl. 10.00)
Kristoffer Emiliano Strøm (kl. 10.00)
Alexander Sebastian Krogh Tøttrup (kl. 12.00)